Najlepsze likiery i nalewki świąteczne


Najlepsze likiery i nalewki świąteczne

Pyszne, słodkie i aromatyczne trunki, którymi wspaniale jest raczyć się w świątecznym czasie. Warto przygotować je odpowiednio wcześniej, aby smaki mogły się przegryźć. Przelane w dekoracyjne buteleczki mogą posłużyć za urocze upominki świąteczne ;))

Zapraszam po przepisy!

 

 

Likierek z kinderek Przepis tutaj (KLIK)

Jest naprawdę niebiańsko pyszny, a przy tym banalnie prosty i szybki w przygotowaniu. Przelany do ładnych buteleczek, może być pięknym upominkiem świątecznym.

 

Świąteczny likier mandarynkowy Przepis tutaj (KLIK)

Pachnie obłędnie i wygląda fenomenalnie. A jak smakuje..? Tego dowiecie się dopiero po około czterech tygodniach od przygotowania tego boskiego likieru, gdyż właśnie tyle czasu musi on dojrzewać.

 

Likier kokosowy z białą czekoladą a’la Malibu Przepis tutaj (KLIK)

Pyszny i bardzo prosty w przygotowaniu, tym bardziej, że składa się zaledwie z trzech składników. Połączenie białej czekolady z alkoholem z pewnością zasmakuje każdemu.

 

Cytrynki w miodzie z rumem Przepis tutaj (KLIK)

Takie pijane cytrynki to pyszny dodatek do zimowej herbatki. Kiedy za oknem jest zimno, buro i ponuro, ten likierek rewelacyjnie nas rozgrzeje, a także pomoże w czasie przeziębienia, gdyż działa przeciwwirusowo i wspomagająco na odporność. Słoiczki możemy pięknie przyozdobić i obdarować nimi najbliższych.

 

Likier krówkowy Przepis tutaj (KLIK)

Pyszny, wyborny i aksamitny w smaku likierek, który składa się zaledwie z trzech prostych składników. Niezwykle szybki i prosty w wykonaniu trunek. Świetnie rozgrzeje nas w zimowe wieczory.

 

Miodówka świąteczna Przepis tutaj (KLIK)

Pyszna i meeega rozgrzewająca nalewka miodowa, to świetny dodatek do zimowej herbatki. Przepis jest naprawdę prosty i szybki w wykonaniu, a efekt z pewnością Was zaskoczy.

 

Likier czekoladowy Przepis tutaj (KLIK)

Szybki i bardzo łatwy w przygotowaniu domowy likier na bazie mleka zagęszczonego, czekolady i wódki. Pysznyyyy…

 

Nalewka świąteczna Przepis tutaj (KLIK)

Jest to aromatyczna i bardzo smaczna nalewka na bazie cytrusów, miodu i bakalii.  Ja przygotowuję ją z wódki, jeżeli jednak chcemy uzyskać mocniejszą wersję tego trunku możemy dodatkowo dodać spirytus.

 

 

 

POLECAM TAKŻE:

KOMENTARZE