Nasze polecajki – Puzzle w kształcie pizzy oraz multigra „KARIERA PIZZERA”


Nasze polecajki – Puzzle w kształcie pizzy oraz multigra „KARIERA PIZZERA”

Puzzle i gry planszowe, to świetny pomysł na wspólne spędzanie jesiennych i zimowych wieczorów. Warto przestawić się na ten sposób organizacji wolnego czasu, zamiast ciągłego siedzenia przed telewizorem. Układanie puzzli niezależnie od wieku, pozwala ćwiczyć koncentrację i uważność. Gry i układanki poza świetną zabawą, niosą ze sobą całą gamę innych korzyści, między innymi pomagają ćwiczyć naszą pamięć wzrokową, wspomagają naukę logicznego myślenia, a także uczą skupienia i rozwijają kreatywność.

 

 

W ostatnim czasie w ramach współpracy z firmą Qlini.pl testowaliśmy okrągłe PIZZLE (puzzle w kształcie pizzy) oraz ciekawą multigrę KARIERA PIZZERA. Oba produkty bardzo nam się spodobały i dostarczyły sporą dawkę wrażeń oraz zabawy. Gry i puzzle marki Qlini znajdziecie TUTAJ (KLIK)

Do puzzli zabraliśmy się w trójkę. Obrazek przedstawia bardzo apetyczną pizzę wegetariańską. Wcale nie było łatwo jej ułożyć, choć muszę przyznać, że zabawa była przednia i bardzo wciągająca. Puzzle mają ciekawy kształt klasycznej pizzy oraz zróżnicowaną formę poszczególnych elementów, których jest niby tylko 120, ale uwierzcie mi, to jest aż 120 elementów! Do zestawu dołączona jest ulotka ze zdjęciem ułożonych puzzli, co bardzo pomaga dopasować do siebie poszczególne fragmenty.

Ciężko mi powiedzieć czy łatwiej jest zacząć układankę od środka, czy od krawędzi, wypróbowaliśmy oba sposoby i każde rozwiązanie było równie wymagające. Na środku pizzy znajduje się wyróżniający punkt centralny, co bardzo pomaga w rozpoczęciu układania, ale później wzór jest już bardzo do siebie podobny, przez co trzeba uruchomić skupienie i koncentracje, żeby dopasować poszczególne elementy.

Układanka zapakowana jest w trwałe i efektowne pudełko, kształtem przypominające to, w które pakowana jest prawdziwa pizza, dzięki czemu może być świetnym pomysłem na ciekawy prezent. Jeśli chodzi o przedział wiekowy, to z uwagi na trudność będzie adresowana raczej do większych dzieci, młodzieży i dorosłych, choć nasz trzylatek też bardzo chętnie pomagał w układaniu, gdy znaleźliśmy pasujący element, pokazywaliśmy mu gdzie może go włożyć i miał radochę, że może się z nami bawić. Uważam zatem, że jest to świetny sposób na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Muszę tylko Was ostrzec, że układanie tak smakowitych PIZZLI wzmaga apetyt i w naszym przypadku nie obyło się bez przyrządzenia domowej pizzy po zakończeniu zabawy ;))

Drugim produktem, który testowaliśmy, choć jeszcze nie we wszystkich wariantach (bo jest ich naprawdę dużo), jest multigra „Kariera Pizzera”. W zestawie znajduje się 12 przepisów na ciekawe gry, 8 pizz podzielonych na 64 kawałki, quiz w który można grać, aż na trzy różne sposoby, 128 pytań w 2 zestawach i 256 podpowiedzi.

Gra jest świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu. Może w niej brać udział od 2 do 8 osób w minimalnym wieku 4 -12 lat (w zależności od wybranej gry), górnej granicy wieku nie ma. Prawdziwa gratka dla młodszych i starszych miłośników gier i pysznej pizzy. Wspaniała zabawa zarówno w gronie przyjaciół, jak i rodziny.

Gra zapakowana jest w zgrabne i solidne pudełko z ładną grafiką. W środku znajdziecie przystępną instrukcję oraz zestaw potrzebny do rozpoczęcia zabawy. Uważam, że tak jak puzzle, gra jest ciekawym pomysłem na oryginalny prezent, który umili obdarowanemu wolny czas.

 

KOMENTARZE