Poznańska ścieżka w koronach drzew


Poznańska ścieżka w koronach drzew

 

Data publikacji: 25 wrzesień 2023

We wschodniej części miasta Poznań, na terenie leśnictwa Antoninek, tuż obok Nowego Zoo, od 2020 roku możemy korzystać ze spacerów w koronach drzew. Powstała tu bowiem (jako druga w Polsce) bardzo atrakcyjna drewniana kładka o długości 250 metrów, wznosząca się 13 metrów nad ziemię. Wstęp jest bezpłatny.

Wejście na kładkę jest możliwe z dwóch stron, blisko Nowego Zoo oraz od strony osiedla Czekalskiego, wjazd od ulicy Mogileńskiej. Niedaleko ścieżki, znajduje się także niewielki parking. Dojście do kładki jest dość dobrze oznakowane, po drodze znajdują się drogowskazy.

Na ścieżkę w koronach drzew zawiezie nas także kolejka Maltanka. My właśnie ten wariant wybraliśmy. Z kolejki wysiadamy na ostatnim przestanku, przy zoo, wówczas musimy cofnąć się około 250 metrów, do parkingu i tam już znaki nakierują nas przez las do drewnianej konstrukcji.

Spacer w koronach drzew jest krótki, bo tyko 250 metrów, ale bardzo przyjemny. Cudownie jest wsłuchać się w śpiew ptaków, szum liści i poczuć ten cudowny zapach lasu.Trasa jest świetna także na wycieczkę rowerową albo na spacer z psem, naszemu bardzo się podobało.

Kładka jest wysoka, bo aż 13 metrowa, ale wcale tego nie czuć. Jest też bezpieczna ponieważ boki konstrukcji zostały solidnie zabezpieczone siatką, więc spokojnie mogą po niej biegać dzieci. Na trasie znajdują się ławki oraz wiata z miejscem do odpoczynku z drewnianymi ławeczkami i stoliczkami.

Tak jak już wspomniałam trasa jest krótka ale urokliwa. My przeszliśmy ją do końca, a później wróciliśmy kładką i zrobiliśmy  sobie spacerek nad Maltę. Byliśmy tam na początku września 2023 roku, pogoda dopisała. Chętnie odwiedzimy to miejsce także jesienią, zimą i wiosną, żeby zobaczyć jak zmienia się krajobraz w każdej porze roku. Na pewno Wam o tym napiszemy i pochwalimy się zdjęciami ;))

 

 

 


KOMENTARZE

Komentarz do “Poznańska ścieżka w koronach drzew