Nowe Zoo w Poznaniu


Nowe Zoo w Poznaniu

 

Data publikacji: 21 sierpnia 2023

Ostatnimi czasy często szukam ciekawych miejsc, w których można miło spędzić czas z dziećmi i nie tylko. Postanowiłam więc podzielić się z Wami opiniami o różnych odwiedzanych przez nas obiektach, co warto zobaczyć, gdzie zjeść, co zwiedzić oraz ile czasu i pieniędzy trzeba przeznaczyć na dane miejsce. Mam nadzieje, że zainteresuje, a może i zainspiruje Was naszymi wycieczkami. Zapraszam!

 

Latem 2023 roku odwiedzamy Nowe Zoo w Poznaniu. Świetne miejsce na rodzinną wycieczkę na którą trzeba przeznaczyć minimum dwie godziny, ale równie dobrze można tu spędzić cały dzień. Zwiedzania jak i zwierząt jest naprawdę dużo. Jest to drugi pod względem wielkości ogród zoologiczny w Polsce. W Poznaniu są dwa ogrody zoologiczne. W centrum miasta, przy ulicy Zwierzynieckiej znajduje się Stare Zoo, do którego wstęp jest bezpłatny. Natomiast duże Nowe Zoo (o powierzchni 117 ha) usytuowane jest we wschodniej części miasta, na tak zwanej Białej Górze.

Teren Nowego Zoo jest bardzo rozległy ale też obfituje w sporo atrakcji. Spacerując długimi alejkami w większości pokrytymi przyjemnym cieniem drzew, możemy podziwiać wiele akwenów wodnych, skorzystać z placów zabaw dla dzieci oraz darmowych toalet. Oczywiście głównym punktem kulminacyjnym są zwierzęta, mieszkańcy zoo, kilka spotkaliśmy nawet „luzem” spacerujących po alejkach wśród przechodniów, były to kaczki, piękny paw (widoczny na zdjęciu poniżej) oraz rodzinka dzików, której nie ukrywam troszkę się przestraszyliśmy, ale ostatecznie przeszły sobie spokojnie koło nas i poszły dalej w las do swoich zajęć 😉

Na terenie ogrodu zoologicznego kursuje darmowa kolejka (w okresie letnim kwiecień-wrzesień w godzinach 10-18) z dwoma wagonikami, do której na wyznaczonych przestankach można dowolnie wsiadać i wysiadać aby zwiedzić dalszą część parku.

W kasie przy zakupie biletów otrzymujemy mapkę ogrodu zoologicznego. Możemy wybrać różne trasy, my z uwagi, że zwiedzaliśmy zoo z prawie 3 letnim dzieckiem wybraliśmy jedną z krótszych, tak aby zobaczyć najważniejsze zwierzęta, wędrówka zajęła nam trzy godziny (bez wózka, Młody cały czas na nogach i był tak zafascynowany, że nawet przez chwilę nie marudził).

Na głównej trasie można podziwiać takie zwierzęta jak: tygrysy, lwy, słonie, żyrafy, zebry, wielbłądy, niedźwiedzie, wilki, nosorożce, wielbłądy, foki, lisy, żubry, kangury, flamingi i jeszcze wiele innych okazałych gatunków.

Na terenie zoo znajduje się kilka punktów gastronomicznych gdzie można się posilić i napić lub wszamać pysznego loda. Jak wiadomo ceny w takich miejscach nie należą do najniższych, więc przy planowaniu dłuższych wędrówek po parku bardziej wrażliwi ekonomicznie zwiedzający mogą rozważyć zabranie ze sobą jakiegoś prowiantu 😉

Ceny biletów wstępu są przeciętne, możemy skorzystać z ulgi dla dzieci lub wybrać bilet rodzinny – my taki właśnie nabyliśmy w cenie 80 złotych.

Przed samym wejściem do zoo znajduje się duży parking,  jest on jednak dodatkowo płatny, nie został uwzględniony w cenie biletu.

 

 

WAŻNE INFORMACJE:

ADRES: Krańcowa 81, Poznań

CENY BILETÓW:  ceny różnią się w zależności od sezonu jak i od dnia tygodnia , aktualny cennik znajdziecie na stronie zoo

PARKING: ok 150 metrów od bramy głównej Nowego ZOO znajduje się duży parking dla samochodów osobowych i autokarów. Parking jest czynny cały rok, płatny w okresie od kwietnia do października.

GODZINY OTWARCIA: marzec 9-17, kwiecień-wrzesień 9-19, październik 9-17, listopad-luty 9-16

Zoo otwarte jest codziennie, przez 365 dni w roku, także w weekendy i święta

DOJAZD: samochodem, kolejką „Maltanką”, lub autobusem linii nr 184 – odległość od przystanku autobusowego do kas Nowego ZOO wynosi ok 60 metrów.

CZAS ZWIEDZANIA: minimum 3 godziny

STRONA INTERNETOWA: https://zoo.poznan.pl/


KOMENTARZE

6 komentarzy do “Nowe Zoo w Poznaniu